Okres realizacji: 2022-03-01 - 2024-04-30
Typ: Międzynarodowy
Pracownia: Pracownia Surowców Biogenicznych
Głównym celem projektu pt. „wodoGOZowanie w praktyce – opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)” jest wzmocnienie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi.
W ramach projektu planowane jest m. in. opracowanie innowacyjnej metody odzysku wody ze ścieków i wód opadowych/roztopowych, która zostanie wdrożona w przedsiębiorstwie będącym partnerem projektu. Świadomość społeczeństwa dotycząca cyrkularnego zarządzania wodą na chwilę obecną jest wciąż niewystarczająca, dlatego projekt obejmuje również przeprowadzenie kampanii społecznej ukierunkowanej na popularyzację dobrych praktyk odzysku wody i budowanie akceptacji społecznej dla rozwiązań odzysku wody ze ścieków i wód opadowych/roztopowych dla wtórnych źródeł wody do użytku domowego i przemysłowego.
Partnerzy projektu:
• Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi I Energią PAN (IGSMiE PAN) – Lider projektu
• Aquateam COWI AS, Strona internetowa: https://aquateamcowi.no/
• GreenBack Sp. z o. o., Strona internetowa: http://www.greenback.net.pl/
• Fundacja Optimus.
Projekt wodoGOZowanie w praktyce – opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) korzysta z dofinansowania o wartości 323 549,34 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest wzmocnienie transformacji w kierunku GOZ w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi.
Więcej informacji na stronie internetowej jednostki finansującej: http://www.eeagrants.org / http://www.norwaygrants.org
Budżet projektu: 1 634 093,13 PLN
Strona internetowa projektu: http://www.wodogozowanie.com
Kierownik projektu: dr hab. Marzena Smol, prof. IGSMiE PAN
Kontakt: smol@meeri.pl