HR Excellence in research Unia Europejska
HR Excellence in research Unia Europejska
BIP

Małopolski Festiwal Innowacji

Małopolski Festiwal Innowacji

Miło nam poinformować, iż Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN został tegorocznym partnerem Małopolskiego Festiwalu Innowacyjności.

To będzie wyjątkowo innowacyjny czerwiec w Małopolsce. Niezwykle kreatywni ludzie, małopolskie wynalazki, inspirujące dyskusje i masa wiedzy! Nadchodzi 11. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji! Start już 21 czerwca! Festiwal odbywać się będzie online!

Tradycyjnie Festiwal zostanie zainagurowany konferencją. Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas, to wydarzenie, które zapoczątkuje coroczny cykl dyskusji o szeroko pojętych innowacjach w Małopolsce. Konferencja zbudowana została wokół różnych, ale ważnych z punku widzenia innowacyjności tematach. Magnesem z pewnością będzie nazwisko Radka Kotarskiego, który podczas konferencji będzie miał wystąpienie specjalne. Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się w zakładce Festiwal/MFI2021/Konferencja.

Stałymi punktami Festiwalu pozostają warsztaty z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz wystawa małopolskich wynalazków, która drugi rok z rzędu będzie miał charakter filmowej strefy wynalazków. Program warsztatów dostępny jest już pod tym linkiem, natomiast strefa wynalazków będzie uruchomiona wraz ze startem Festiwalu. Poza stałymi punktami naszego tygodnia innowacji odbędzie się niemal 30 różnorodnych wydarzeń przygotowanych przez 17 partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Większość z nich odbędzie się online, będą także wydarzenia stacjonarne. Z pełnym programem Festiwalu można zapoznać się tutaj.

Partnerem głównym tegorocznego Festiwalu jest firma ASTOR. To partner technologiczny w transformacji fabryk, który już od niemal 35 lat dostarcza nowoczesne technologie z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Wśród partnerów tegorocznego MFI są instytucje otoczenia biznesu, jednostki badawczo-rozwojowe, uczelnie oraz firmy. Wspierają nas także małopolskie instytucje kultury! Dziękujemy!

Instytut swój udział zaznaczy poprzez prowadzone webinarium pt.: „Od gospodarki obiegu zamkniętego do odnawialnych źródeł energii” w którym prelegentami będą wyróżniające się w obszarach transformacji GOZ i OZE osobowości m.in.:

Dr Tomasz Szczygielski, Instytut Badań Stosowanych, Politechnika Warszawska – Symbioza i kompetencja fundamentami transformacji.

Dr Małgorzata Wiatros-Motyka, IEA CCC – Rola węgla w czasach decarbonizacji

Mgr Robert Żmuda SBB Energy S.A. – Rozproszona generacja wodorowa – mrzonka czy odpowiedz na potrzebę transformacji energetycznej

Dr Tomasz Mirowski, IGSMiE PAN – Rola biomasy stałej w świetle Green Deal, Dyrektywy RED II i osiągnięciu udziału energii pierwotnej z OZE w Polsce – zagadnienia wybrane

Prof. Barbara Tomaszewska, AGH, IGSMiE PAN – Zrównoważone gospodarowanie zasobami wody i energii geotermalnej

Dr Radosław Szczerbowski UM Poznań – Technologie wodorowe i OZE w transporcie i energetyce

Link do rejestracji: https://min-pan-krakow.webex.com/min-pan-krakow/j.php?MTID=mcd0e635d012fbeb646ae9bad239cfc43

Dla uczestników festiwalowych wydarzeń przygotowane zostały atrakcyjne niespodzianki. Podczas konferencji i paneli „Przy kawie o innowacjach” będzie można wygrać książkę Radka Kotarskiego „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”. Dla uczestników pozostałych Festiwalowych wydarzeń Partnerzy Wspierający MFI przygotowali bezpłatne bilety do muzeów, kin, teatrów i filharmonii. Zachęcamy również do odwiedzenia i polubienia strony „Innowacyjna Małopolska” na portalu społecznościowym Faceboook. Znaleźć tam można nie tylko bieżące festiwalowe aktualności, ale także ciekawe multimedia oraz konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami!