HR Excellence in research Unia Europejska
HR Excellence in research Unia Europejska
BIP

Konferencje

Międzynarodowa Konferencja Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym CEwater

Międzynarodowa Konferencja Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym CEwater

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji – Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (CEwater), będącej podsumowaniem projektu pt. „Opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)” (akronim wodoGOZowanie w praktyce), który korzysta z dofinansowania w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Celem projektu jest wzmocnienie transformacji w kierunku GOZ w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi.

Strona internetowa projektu: http://www.wodogozowanie.com

Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2024r. w formie stacjonarnej w Krakowie.

Celem Międzynarodowej Konferencji CEwater jest podsumowanie projektu wodoGOZowanie w praktyce, problematyki i sposobów gospodarowania wodą i ściekami, przedstawiania najlepszych praktyk wdrażania GOZ w sektorze gospodarki wodno-ściekowej w ramach rozwiązań organizacyjnych, technologicznych i edukacyjno-informacyjnych.

W programie konferencji przewidziane są prezentacje ustne i posterowe, a także sesje panelowe. Nadesłane streszczenia referatów (w języku angielskim i polskim) zostaną włączone do materiałów konferencyjnych.

Udział w Międzynarodowej Konferencji CEwater jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje nt. konferencji dostępne na stronie internetowej: https://www.cewater.eu/

Pracownia: Pracownia Surowców Biogenicznych

Źródło finansowania: Konferencja odbędzie się jako podsumowanie projektu „wodoGOZowanie w praktyce – opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)” korzysta z dofinansowania o wartości 323 549,34 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest wzmocnienie transformacji w kierunku GOZ w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi.

Wydarzenie towarzyszące: Konferencja podsumowująca project PhosV4 pt. „Building V4’s resilience in post-COVID period – Phosphorus Importance in V4 countries”: https://www.phosv4.eu/conference-1

Pracownia:Pracownia Surowców Biogenicznych