OFICJALNA STRONA CZASOPISMA: https://gsm.min-pan.krakow.pl/
Redaktor naczelny: prof. dr hab. inż. Eugeniusz Mokrzycki
ISSN 0860-0953 | ISSN (Digital edition) 2299-2324
Gospodarka Surowcami Mineralnymi – Mineral Resources Management jest periodykiem Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi Polskiej Akademii Nauk. Ukazuje się nieprzerwanie od 1985 roku. Jest jednym z wiodących na polskim rynku wydawniczym czasopism, prezentującym oryginalne prace naukowe autorów polskich i zagranicznych, dotyczące szeroko rozumianej gospodarki surowcami mineralnymi. W czasopiśmie ukazują się artykuły tylko w języku angielskim. Wszystkie artykuły są recenzowane przez co najmniej dwóch niezależnych recenzentów (redakcja przestrzega zasady double blind review).
Przedmiotem prezentowanych prac mogą być wszystkie kopaliny i otrzymywane z nich surowce mineralne, a także złoża kopalin różnej wielkości, w szczególności mieszczące się w tematyce:
Gospodarka Surowcami Mineralnymi – Mineral Resources Management jest indeksowana i abstraktowana w:
Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energia Polskiej Akademii Nauk
ul. J. Wybickiego 7 A, 31-261 Kraków
Tel: +48 12 6323300, faks: +48 12 6323524
e-mail: gsm@min-pan.krakow.pl
Niezbędnym warunkiem opublikowania artykułu jest przekazanie przez Autora/Autorów praw majątkowych praw autorskich do artykułu na rzecz Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz uiszczenie opłaty za opublikowanie artykułu.
Oryginalne maszynopisy należy dostarczyć do redakcji Gospodarki Surowcami Mineralnymi – Mineral Resources Management za pośrednictwem Editorial System (system ten udziela odpowiednich instrukcji postępowania w całym procesie wprowadzania artykułu do systemu, wraz z załączeniem odpowiednich plików).
Redakcja uznaje zgłoszenie artykułu do publikacji, jeśli otrzyma:
Dostarczone maszynopisy muszą być napisane poprawną angielszczyzną (akceptowalny American English lub British English, ale nie ich mieszanina). Autorom, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, sugerujemy skorzystanie z pomocy odpowiedniej osoby dla weryfikacji językowej maszynopisu.
Polscy autorzy powinni w systemie Editorial System zamieścić – oprócz pełnej wersji angielskiej – również: tytuł, streszczenie, słowa kluczowe oraz podpisy rysunków i tabel w języku polskim (w systemie Editorial System zaznaczone jako opcjonalne).
Redakcja zastrzega sobie prawo do rezygnacji z opublikowania artykułu jeśli:
Opłaty za opublikowanie artykułu dla autorów polskich:
Płatność należy uiścić po otrzymaniu informacji o ostatecznym zaakceptowaniu artykułu do druku przez Kolegium Redakcyjne. Artykuł zostanie skierowany do składu wydawniczego i druku po otrzymaniu płatności. Szczegóły płatności podane są w systemie Editorial System.
Za wykonanie recenzji recenzenci uzyskują wynagrodzenie.
Redakcja przestrzega zasad etyki publikacyjnej zgodnie z zaleceniami Komitetu ds. Etyki Publikacyjnej COPE – Committee on Publication Ethics (https://publicationethics.org/).
W szczególności:
Nazwiska recenzentów poszczególnych artykułów nie są ujawniane; raz w roku (w ostatnim zeszycie) Redakcja podaje do publicznej wiadomości listę recenzentów.
Czasopismo publikowane jest w wersji papierowej, którą należy traktować jako wersję pierwotną. Wszelkie pojawiające się wersje on-line są wersjami wtórnymi.
Lista MNiSW
100 pkt
Impact Factor:
0,481
5-year Impact Factor:
0.617
CiteScore:
1.0
SNIP:
0.53
Standard:
Open Access